loading...

Naudinga

Tepalai

Pirmiausia išsiaiškinkime esmę. Skysti tepimo produktai vadinami alyvomis. Tiršti tepimo produktai - tepalais. Žinoma, niekas nedraudžia visus tepimo produktus bendrai vadinti „tepalais“. Tačiau šįkart apie tirštus tepalus.

Konsistencinio tepalo tirštiklis yra komponentas, kuris „užrakina“ skystą tepiklį (alyvą) tirštame tepale. Tirštikliai yra molekulės, polimerai arba dalelės, kurios iš dalies yra tirpios tepimo skysčiuose; jų paskirtis – suteikti pusiau kietai konsistencijai, tepamo riebalo konsistenciją. Tepalams tirštinti gali būti naudojami įvairūs cheminių junginių tipai.

Paprasti muilai yra dažniausiai naudojami tepalų tirštikliai. Paprastas muilas - tai organinės rūgšties (ilgos grandinės arba riebalų karboksirūgšties) ir šarminio metalo reakcijos produktas, kad gautųsi organinė druska. Taigi, paprastas muilas yra rūgšties pagrindo reakcijos produktas. Ši reakcija turi specialų pavadinimą: muilinimas. Dažniausiai naudojamas muilas yra ličio arba kalcio druskų pagrindo, o rečiau - natrio, aliuminio ir bario druskų. Paprasto muilo tirštiklių pavyzdžiai yra ličio 12-hidroksistearatas ir kalcio stearatas.

Sudėtiniai arba kitaip, kompleksiniai muilai taip pat plačiai naudojami kaip tepalų tirštikliai. Terminas „complex“ susijęs su paprasto muilo ir sudėtinės medžiagos deriniu. Pavyzdžiui, ličio komplekto tirštiklis paprastai turi ličio 12-hidroksistearatą (paprastą muilą) ir trumpesnės grandinės bifunkcinės karboksirūgšties, boro rūgšties druską arba aromatinę rūgštį (sudedamoji medžiaga). Kompleksiniai tirštikliai paprastai yra pagaminti iš ličio, kalcio arba aliuminio junginių. Kai kuriais atvejais skirtingi tirštiklio tipai yra sumaišomi tepale. Tokio tipo tirštiklio sistemą galima pavadinti hibridiniu tirštikliu arba kai kuriais atvejais, kompleksiniu tirštikliu.

Tepalai taip pat gali būti sutirštinti taip vadinamomis „be muilo“ medžiagomis. Paprastieji ne muilo tirštikliai yra poliurea, organofilinis molis, kietasis silicio dioksidas, fluorpolimerai ir kt.

Poliurea yra bendras terminas, į kurį įtraukiami diureatai, tetraurea, karbamido-uretanas ir daugelis susijusių cheminių medžiagų. Tipiškas poliurejos tirštiklis yra di-izocianato reakcijos produktas su mono ir / arba diaminais. Sudedamųjų dalių santykiai nustato tirštiklio savybes. Reikėtų pažymėti - kadangi, poliurea tirštikliai neturi jokių metalinių elementų, jie yra be pelenų ir lieka stabilūs atsparumo oksidacijai prasme.

Organofilinio molio tirštikliai apima mineralus: bentonitą ir hektoritą. Šie mineralai yra išgryninti, siekiant pašalinti bet kokią „nemolinę“ medžiagos dalį, susmulkintą iki pageidaujamo dalelių dydžio ir po to chemiškai apdoroti, kad dalelės būtų organofilinės (labiau suderinamos su organinėmis cheminėmis medžiagomis). Molio dalelės tada paskleidžiamos skystame tepimo produkte, kad susiformuotų tirštas tepalas. Molio dalelės turi būti aktyvuotos poliarine medžiaga, kad stabilizuotų tirštiklio struktūrą. Moliu tirštintų tepalų gamyboje cheminė reakcija netaikoma. Molio tirštikliai neturi nustatyto lydymosi taško, todėl jie nuo seno naudojami aukštos temperatūros tepaluose.

Pagrindinės tirštiklių savybės

Tirštiklio tipas, muilai Ląšėjimo taškas ⁰C Mechaninis atsparumas Atsparumas vandeniui Atsparumas oksidacijai
Kalcio muilas <100 S B B
Kalcis bevandenis 130-160 M/S B B
Kalcio komplekso m. >220 E/B E E/B
Ličio muilas >170 B M M
Ličio komplekso m. >260 E B B
Aliuminio muilas 120-140 S B B/S
Aliuminio komplekso m. >250 E E E/B
Silicio gelis, bentonito organomolis netirpsta, nesilydo M M B/M
Polyurea >250 B E/B E
E=PUIKUS B=TINKAMAS M=VIDUTINIŠKAS S=PRASTAS

Emulsijos priežiūra

  • Stebėkite aušinimo skysčio koncentraciją kasdien ir užsirašinėkite.
  • Stebėkite vandens kokybę kasdieną ar kartą per savaitę
  • Užkirskite kelią bakterijoms patekti į staklių aušinimo sistemą. Traktuokite jūsų staklių talpyklą, kaip nuosavą baseiną. Neleiskite į jį patekti: kūno skysčiams, kavai, gėrimams, maistui, kramtomąjai gumai, nuorūkoms ir t.t. Šie teršalai pasitarnauja kaip maistas bakterijoms.
  • Nepilkite skalbinių baliklio, muilo, mineralinių spiritų ar kitų pašalinių medžiagų į emulsijos talpyklą. Jie nesuderinami su aušinimo skysčiu ir suardys emulsiklius, bei išskaidys apsaugą nuo korozijos. Taip prasideda ir bakterijų dauginimąsis. O tai jau gali sukelti saugos ir sveikatos problemas.
  • Įrenkite automatinį alyvos surinkėją virš emulsijos talpyklos, kur kaupiasi dideli kiekiai pašalinės alyvos arba nusiurbkite alyvą rankiniu būdu pasitelkę į pagalbą special siurblį.
  • Pracirkuliuokite staklių aušinimo sistemą kasdieną. Jei staklės yra ilgesnį laiką nenaudojamos, įrenkite oro burbuliatorių, kad pracirkuliuoti emulsiją. Tai labai pravartu staklėms kurių talpa yra nuolat teršiama dideliais kiekiais patenkačios pašalinės alyvos.
  • VENKITE apdirbti parūdyjusius ruošinius. Rūdys nuo ruošinio kaupsis ir su laiku taps nebevaldomos, tokiu būdu staklių dalys ir visos staklės pradės rūdyti.
  • Kai plaunate staklių aušinimo sistemą - pasistenkite. Išvalykite visa purvą, dumblą, skysčius ir t.t. iš staklių ir staklių emulsijos talpyklos. Gerai išskalaukite. Tokiu būdu bus eliminuotas bakterijų maisto šaltinis, o tuo pačiu ir naujos emulsijos teršalas. Naudokite pažangius sitemos ploviklius, kad pasiektumėte tinkamą rezultatą. Užsirašinėkite plovimo datą.